Sajtóarchívum

Sajtómeghívó

2012. december 04.

A Csongrád Megyei Önkormányzat a területfejlesztési koncepció és program kidolgozását végzi, a 2014-2020-as tervezési időszakra vonatkozó operatív programok alapjának megteremtésére törekszik. A megyei közgyűlés elfogadta a Csongrád Megyei Önkormányzat Területfejlesztési Koncepció helyzetelemzés munkaanyagát, melyet továbbított az illetékes minisztériumoknak.

A téma kapcsán

„A Csongrád Megyei Területfejlesztési Koncepció tervezési munkái” címmel

nyilvános egyetemi előadást tartanak

2012. december 6-án (csütörtökön) 10 órától

az SZTE TIK Kongresszusi Központ nagyelőadójában.

A program vitaindító előadással kezdődik: Vadász Csaba, Csongrád megye főjegyzője beszél a területfejlesztés kereteiről Magyarországon és a Szegedi Tudományegyetem-Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft.-Csongrád Megyei Önkormányzat együttműködés hátteréről. A 2014-20-as programozási periódus irányvonalairól Tóth Róbert, a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. tervezési projektmenedzsere tájékoztatja az érdeklődőket. „A tervezés módszertana a Csongrád Megyei Területfejlesztési Koncepcióban” címmel Lukovics Miklós, az SZTE GTK docense tart előadást. Majd a helyzetelemzés közgazdasági vonatkozású megállapításairól Imreh Szabolcs, az SZTE GTK docense beszél. Ezt követően 10.30-tól 10.45-ig a hallgatók is véleményezhetik a hallottakat, hozzászólhatnak a témához.

Az előadásra, az azt követő vitára tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona