Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - 2012 őszén folytatódik az SZTE-n a Szent-Györgyi Emlékév

2012. szeptember 11.

Tudományegyetemen a Szent-Györgyi Emlékév őszi évada. Tanulmányi verseny, sportrendezvények és kulturális produkciók emlékeztetnek arra, hogy a szegedi egyetem egykori kutatója, oktatója, rektora, Szent-Györgyi Albert 80 éve fedezte fel a C-vitamint, 75 éve vette át a Nobel-díjat. A jubileumon, 2012. december 10-én az SZTE Egyetemi Énekkar koncertjével, ősbemutatóval zárul a rendezvény-sorozat. Az SZTE az évforduló alkalmából Szent-Györgyi Albertről, az emlékév programjairól honlapot készít – jelentette be Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese a szeptember 11-én tartott sajtótájékoztatón.

Kedves Újságíró Kollégák! Tisztelt Szerkesztők!

Az SZTE Szent-Györgyi Emlékév („őszi évad”) további programjairól 2012. 09. 11-én Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese tartott sajtótájékoztatót.

Csatolmányként küldöm a sajtótájékoztató összefoglalóját, illetve a programok tervezetét – szíves felhasználásra.

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona