A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának Informatikai Tanszékcsoportja és a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara 2010. áprilisában közös projektet indított, melynek célja komplex megközelítésű tananyagfejlesztés az informatikai oktatásban.
A szegedi és veszprémi intézmény együttműködésében 43 db magyar nyelvű digitális tananyag készült el nemzetközi szinten elismert szakemberek bevonásával a közel 100MFt költségvetésű projektben, melyhez a TÁMOP 4.1.2.A pályázat keretében a két résztvevő közel 80MFt támogatást nyert el.
A pályázat résztvevői szeptember 27-én tartották a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában a sajtótájékoztatóval egybekötött projektzáró rendezvényt. A rendezvényen a projekt szakmai vezetője, Dr Kató Zoltán tanszékvezető egyetemi docens (SZTE) ismertette a projekt fő eredményeit, majd a pályázatban résztvevő intézetek rövid ismertetése után néhány kiemelten érdekes jegyzetet mutattak be a szerzők. A kiadói feladatokat a Typotex Elektronikus Kiadó Kft. látta el.
A kifejlesztett tananyagok közül nagyon sok eddig csak idegen nyelven volt elérhető, a most elkészült, ingyenesen hozzáférhető tankönyvek, feladatgyűjtemények a legfrissebb tudást közvetítik magyar nyelven. Interaktív (ún. hipertextes) olvasási lehetőség, animációk, mozgóképi tartalmak és demó programok színesítik az oktatóanyagokat, melyek egyelőre a http://tananyagfejlesztes.mik.uni-pannon.hu/ webcímen érhetők el, de hamarosan a www.tankonyvtar.hu oldalról is letölthetővé válnak.
A fejlesztés közel százmillió forintból 80 százalékban az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg az Új Széchenyi Terv keretében.