Sajtóarchívum

Az SZTE az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézménye

2009. április 02.
A Szegedi Tudományegyetem idén is a második legnépszerűbb az egyetemre, főiskolákra jelentkezők körében, derül ki a legfrissebb felvételi statisztikákból. A tavalyi évhez képest csaknem 20%-kal többen szeretnének bekerülni az intézménybe, ráadásul az egyetem Bölcsészettudományi Kara is bekerült az öt legnépszerűbb kar közé.
Az Országos Felsőoktatási Információs Központ idei jelentkezések alapján összeállított egyetemi rangsorában a Szegedi Tudományegyetem – megtartva tavalyi pozícióját – 17 619 jelentkezővel a második helyet foglalja el. Az intézményt kizárólag a jóval nagyobb vonzáskörzettel bíró fővárosi székhelyű ELTE előzi meg. A tavalyi évhez képest csaknem 3500-al több diák szeretne Szegeden tanulni, és 5037 jelentkezővel az intézmény Bölcsészettudományi Kara is bekerült az öt legnépszerűbb egyetemi kar közé. „Rendkívül büszke vagyok az egyetem sikerére, ami egyértelműen a tizenkét kar nagyszerű munkájának eredménye. Azt gondolom, hogy a sikerben nagy szerepe van továbbá az egyetem közismerten magas színvonalú képzéseket kínáló portfóliójának, a mesterképzések nagy számának, valamint az egyetem hallgatócentrikus szemléletének” – hangsúlyozza Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora.