Sajtóarchívum

Belgrádban üléseztek a világ felsőoktatási vezetői - Szabó Gábor is részt vett a rektori csúcstalálkozón

2009. április 10.
Idén Belgrádban került megrendezésre a World University President Summit, a világ felsőoktatási vezetőinek találkozója. A rendezvényen 57 ország több száz résztvevővel képviseltette magát. A konferencia célja a felsőoktatás aktuális trendjeinek: az innovációs aktivitás, a technológiatranszfer, a felsőoktatás és a sport kapcsolatának, illetve a Bologna-folyamat helyzetének megvitatása volt.
A rektorok és elnökök gyűlésén a Magyar Rektori Konferenciát Dr. Szabó Gábor, az MRK társelnöke, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Dr. Dubéczi Zoltán főtitkár képviselte. Dr. Szabó Gábor élénk érdeklődést kiváltó előadásában rámutatott, hogy – az akadémiai rangsorok szerint – a Szegedi Tudományegyetem nemcsak Magyarország, hanem Közép-Európa egyik vezető felsőoktatási intézménye is. A 30.000 hallgatót – köztük 1700 külföldit – képző intézmény nemzetközi elismertségét a széleskörű nemzetközi felsőoktatási és munkaadói kapcsolatrendszerének, állandó megújulási képességének és az infrastruktúrája folyamatos fejlesztésének is köszönheti.