Sajtóarchívum

Megállapodás a kolozsvári egyetemmel

2008. november 19.

Együttműködési megállapodást köt a Szegedi Tudományegyetem és a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem, tekintettel közös történelmi hátterükre, amely több mint 400 évvel ezelőttre nyúlig vissza, azaz a Báthory István erdélyi fejedelem, lengyel király és litván nagyherceg általi egyetemalapításig. Ennek keretében folytatni, erősíteni és fejleszteni kívánják a már meglévő kapcsolataikat és együttműködéseiket, valamint azokat az akadémiai, tudományos és kulturális együttműködés valamennyi közös érdekeltségi területére ki kívánják terjeszteni kölcsönös előnyeiket szolgálva ezzel.

A megállapodást Prof. Dr. Andrei MARGA, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár rektora és Prof. Dr. SZABÓ Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora írja alá 2008. november 21-én, pénteken 14 órakor a Szegedi Akadémiai Bizottság székházának elnöki tárgyalójában (Somogyi u. 7.)

A szerződéskötésre tisztelettel meghívjuk, megjelenésére számítunk.

Az együttműködés tartalmáról bővebben a csatolt dokumentumban olvashat.

Keczer Gabriella sajtószóvivő