Sajtóarchívum

Az SZTE a városi egészségügyi ellátás átvételéről

2007. május 23.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2007. május 22-i ülésén döntött arról, hogy az egyetem pályázatot nyújt be Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzat Kórháza és Szakorvosi Rendelő és Háziorvosi Szolgálat feladata ellátására és a kapcsolódó vagyon kezelésére.

A testület ezzel a döntésével arra adott felhatalmazást az egyetem rektorának, hogy egy tárgyaló delegáción keresztül kezdje meg a tárgyalásokat a pályázatot kiíró önkormányzattal a szóban forgó feladat és vagyon átvételeinek részleteiről és feltételeiről abban az esetben, ha SZMJV önkormányzata tárgyalásra alkalmasnak ítéli az egyetem pályázatát. A tárgyalások során kerülhetnek tisztázásra azok a pénzügyi, műszaki, szakmai stb. kérdések is, amelyekre a pályázat kiírása és a beadási határidő között eltelt rövid idő alatt az egyetem szakemberei és külső szakértői nem kaphattak kielégítő választ, és amelyek ismerete nélkül az SZTE vezető testülete nem hozhat felelős döntést a feladatellátás és a vagyonkezelés átvállalásáról. A Szegedi Tudományegyetem, mint oktatási, kutatási, művészeti és egészségügyi feladatokat ellátó intézmény csak olyan feltételekkel vállalhatja a városi egészségügyi ellátó rendszer működtetését, hogy egyfelől ne veszélyeztesse az egyetem pénzügyi egyensúlyát, egyéb tevékenységeit, másfelől hosszú távon is biztosítani tudja az integrált betegellátás magas színvonalát.

Abban az esetben, ha a Szegedi Tudományegyetem képviselői és Szeged város Önkormányzata megállapodik a feladatellátás és a vagyonkezelés átadásának-átvételének feltételeiről, a szerződés megkötésével kapcsolatos végső döntést a SZTE Szenátusa mondhatja ki. Amennyiben az egyetem vezető testülete a szerződés megkötése mellett dönt, azt követően kerülhet sor a klinikai és a városi egészségügyi ellátó rendszer integrációjának megkezdésére, ha ennek törvényi feltétételei megteremtődnek.

Szeged, 2007. május 23.

Keczer Gabriella