Sajtóarchívum

Német-magyar képzési központ a Mérnöki Karon

2007. december 11.

Aláírták a CERCOTEC német-magyar közös nonprofit kft. és közép-európai élelmiszeripari képzési központ létrehozásáról szóló szerződést 2007. december 11-én az SZTE Mérnöki Karán. A vállalkozásban a német édesipari vállalatok által létrehozott ZDS (Solingen (Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft, Központi Édesipari Szakiskola) és a Mérnöki Karhoz kötődő szegedi Élelmiszeriparért Alapítvány mellett a magyar Édességgyártók Szövetsége és a Magyar Élelmezéstudományi Egyesület is részt vesz. A CERCOTEC elsődleges feladata Közép-Kelet Európa édesipari oktatása, szakmai át-és továbbképzése. Tevékenysége Magyarország mellett a szomszédos országok magyar nyelvű szakembereinek oktatására is kiterjed. Emellett szakmai kiadványok (könyvek, folyóiratok) kiadásával is foglakozik majd. A szervezet üzleti tevékenysége 2008-ban indul, a szükséges infrastruktúrát a Mérnöki Kar biztosítja. Az oktatási know-how-t a több mint 55 éves ZDS és a 45 éves kar szakmai tapasztalatai adják; a képzésben és a kiadványok elkészítésében komoly szakmai eredményekkel rendelkező hazai és külföldi szakemberek vesznek részt.