Sajtóarchívum

Kutatók éjszakája Szegeden

2007. szeptember 25.

A Szegedi Tudományegyetem is csatlakozott a szeptember 28-án megrendezésre kerülő Kutatók Éjszakája programsorozathoz, mely az Európai Bizottság által támogatott, egész Európában igen népszerű fesztivál. Célja, hogy az embereket közelebb hozza a tudományhoz, és ezzel növelje a kutatói karrier vonzerejét a fiatalok körében. Szeptember utolsó péntekjén Európa-szerte 29 ország több mint 150 városában zajlanak majd hasonló szórakoztató-ismeretterjesztő események. Magyarországon az ország kilenc egyetemi városában az érdeklődők személyesen találkozhatnak a legkülönbözőbb területeken közel hatszáz kutatóval, akik szívesen osztják meg élményeiket, kutatási eredményeiket minden érdeklődővel.

Kérem, hogy a szegedi programok előzetes közlésével hívja fel a figyelmet az SZTE szeptember 28-i rendezvényeire, ezzel is segítve a kezdeményezés sikerét. A részletes információk az SZTE honlapjának nyitó oldalán találhatók href="(http://www.u-szeged.hu/main.php?folderID=3479&objectID=5010429)"

Keczer Gabriella sajtószóvivő