Sajtóarchívum

Országos könyvtáros gyűlés Szegeden – Hiller István előadása

2007. július 09.

Szegeden tartja idei vándorgyűlését a Magyar Könyvtárosok Egyesülete július 12-14-én a SZTE József Attila Tanulmányis és Információs Központban. A Vándorgyűlés fővédnöke Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora, védnökei Dr. Botka László, Szeged város polgármestere, valamint Magyar Anna, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke.

A vándorgyűlés díszvendége Hiller István oktatási és kulturális miniszter, aki július 12-én délután 14.30-kor a plenáris ülésen előadást tart "A kulturális modernizáció irányai" címmel a TIK Kongresszusi termében. Előtte 13.30-kor sajtótájékoztatót tart Bakos Klára, a Magyar Könyvtárosok Egyesületének elnöke. Témája: Partnerség a társadalom és a könyvtárak között, illetve az Új Könyvtári Stratégia fő elemei az európai uniós fejlesztések kapcsán.

A sajtótájékoztatóra és a plenáris ülésre tisztelettel meghívjuk, megjelenésére számítunk.

További információk: Genczinger Ildikó, SZTE Egyetemi Könyvtár (06/62/466-649, 06/20/4646-635)