Sajtóarchívum

Dél-alföldi Felsőoktatási Kooperáció

2006. december 14.

„Dél-alföldi Felsőoktatási Kooperáció” néven együttműködési megállapodást köt a Szegedi Tudományegyetem a szarvasi Tessedik Sámuel Főiskolával és a Kecskeméti Főiskolával.

A megállapodás célja a felsőoktatási kutatási színvonal emelése, a kutatásfejlesztés humán erőforrásainak javítása, továbbá a kutatási kapacitás, a kutatáshoz és képzéshez kapcsolódó szolgáltatások bővítése. A kooperáció legfontosabb eleme a képzési kínálat összehangolása a Bologna-rendszerű szak-struktúrának megfelelően, de a tervek között szerepel például az intézményfejlesztési tervek összehangolása, együttes pályázatok, kutatási projektek indítása, közös honlap üzemeltetése is.

Az együttműködési megállapodást 2006. december 18-án, hétfőn 10 órakor írja alá Prof. Dr. Szabó Gábor rektor a SZTE, Prof. Dr. Patay István rektor a szarvasi és Prof. Dr. Sztachó-Pekáry István rektor a kecskeméti főiskola képviseletében a SZTE Rektori Hivatalának Sajtó-szobájában (Szeged, Dugonics tér 13.).

A szerződés aláírására és az ahhoz kapcsolódó sajtótájékoztatóra tisztelettel meghívjuk, meg-jelenésére számítunk.

Keczer Gabriella sajtószóvivő