Sajtóarchívum

Foucault-inga és régi kísérleti eszközök a víztoronyban

2006. szeptember 18.

A Szegedi Tudományegyetem és a szegedi iskolák muzeális fizikai kísérleti eszközeiből nyílt kiállítás a felújított Szegedi Víztorony hetedik szintjén. Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád megyei Csoportja által gondozott kiállítás célja az értékőrzés, a hagyományápolás, az oktatási, a tudományos és technikai muzeális eszközök közkinccsé tétele. A gyűjtemény igen gazdag, a jelen válogatás a kezdete annak a szándéknak, hogy a szegedi fizikai vonatkozású muzeális értékek hozzáférhető helyen, patinás környezetben kiállításra, bemutatásra kerüljenek. Emellett a víztoronyban helyet kap és látható a Föld forgását bizonyító Foucault-féle inga is. A továbbiakban tervezik rendszeres kísérleti bemutatók tartását a hosszú évtizedek alatt gonddal őrzött, működő eszközök segítségével, ezzel hozzá járulva a fizika tudomány népszerűsítéséhez, az ismeretterjesztéshez a városban és a régióban.