Sajtóarchívum

Bologna '56 - konferencia

2006. szeptember 26.

A Bolognai és a Szegedi Tudományegyetem közös konferenciát szervez 2006. szeptember 28-29-én Bolognában, Giorgio Prodiról elnevezett dísztermében. A konferencia fővédnökei Giorgio Napolitano és Sólyom László köztársasági elnökök.

A „Visszagondolva Budapestre ötven év után” című nemzetközi tudományos találkozó előadásai a magyar forradalom történelmi, irodalomtörténeti eseményeinek bemutatásán kívül a magyar-olasz kapcsolatok egészében helyezik el Európai későbbi sorsát is meghatározó eseményt, s kitérnek a szabadságharc nemzetközi kortárs és későbbi összefüggéseire. Külön jelentősséggel bír az a tény, hogy 1956-57-ben a bolognai egyetem 27 magyar egyetemi hallgatónak és más értelmiséginek biztosított lehetőséget életük és tanulmányaik folytatására.

Az eseményen előadást tart Kovács István nagykövet is.

A szervezői Gian Paolo Brizzi és Pál József professzorok.

További információ: Pál József, 06 70 2367252