Sajtóarchívum

Képzési és régiófejlesztési együttműködés

2006. június 27.
Együttműködési megállapodást köt a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a VÁTI Kht. Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Kht. az Európai Unió támogatási forrásainak minél hatékonyabb és sikeresebb felhasználása érdekében Szegeden és környékén. Ennek keretében a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara valamint a VÁTI Kht. oktatási tapasztalattal is rendelkező szakértőket biztosít a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar felkérésére, a Kar Európai Unióval kapcsolatos képzéseihez, valamint közösen szerveznek fórumokat, képzéseket az Európai Unió támogatási rendszereiről. A megállapodás első, kézzelfogható eredményeképpen a GTK európai uniós képzése szeptembertől projektmenedzsment szakirányt indít az együttműködő partnerek közreműködésével.

A megállapodást ünnepélyes keretek között 2006. június 29-én, csütörtökön 9 órakor írja alá Hetesi Erzsébet, a Gazdaságtudományi Kar dékánja, Szeri István, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Szűts László, a VÁTI Kht. képviseletvezető-helyettese a GTK dékáni tárgyalóban (Szeged, Honvéd tér 6.).

Az ünnepélyes aláírásra tisztelettel meghívjuk, megjelenésére feltétlenül számítunk.

Keczer Gabriella sajtószóvivő