Sajtóarchívum

EU Integrációs Klub

2006. április 10.
A Szegedi Tudományegyetem Európa-tanulmányok Központ Integrációs Klubjának tavaszi rendezvénysorozatának programja a következő:

2006. április 13. 17.00 óra: Az Európai Bizottság és az elektronikus hírközlés (Kecsmár Krisztián, Desk Officer Hungary, Access Directive Európai Bizottság, Információs Társadalom Főigazgatóság)

2006. április 26. 17.00 óra: Az Európai Ügyek Hivatalának működése, Magyarország részvétele az európai szintű döntéshozatalban. A szolgáltatások liberalizálásának kihívásai a Bolkestein direktíva tükrében (Iván Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal Európai Ügyek Hivatalának elnökhelyettese)

2006. május 4. 17.00 óra: Az Európai Unió előtt álló biztonságpolitikai kihívások (Dr. Gazdag Ferenc, egyetemi tanár, Kodolányi János Főiskola, Teleki László Intézet)

2006. május 11. 17.00 óra: A magyar kulturdiplomácia lehetőségei és korlátai az Európai Unióban (Dr. Csernus Sándor, egyetemi docens, SZTE BTK Történeti Intézet)

Az Integrációs Klub rendezvényeinek helyszíne az SZTE ÁJK Kari Társalgója (Szeged, Tisza Lajos krt. 54. III. emelet)

Bővebb információval Szekeres Ildikó irodavezető, projektmenedzser áll rendelkezésükre (iszekeres@eutk.u-szeged.hu).

Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

Keczer Gabriella sajtószóvivő