Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Mikrobiális génbankhoz kapcsolódó integrált élettudományi és hatóanyag kutatás-fejlesztési centrum a Szegedi Tudományegyetemen

2019. június 20.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a GINOP-2.3.3-15-2016-00006 azonosítószámú Mikrobiális génbankhoz kapcsolódó integrált élettudományi és hatóanyag kutatás-fejlesztési centrum című projekt sajtónyilvános záró rendezvényére 2019. június 24-én, hétfőn 14 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Szent-Györgyi Albert terem (6726 Szeged, Közép fasor 52.)

A több mint 630 millió forint uniós támogatottságú projekt célja az ország legnagyobb és legszélesebb profilú mikroorganizmus génbankjának, a Szegedi Tudományegyetemen működő Szeged Mikrobiológiai Gyűjteménynek infrastrukturális fejlesztése, valamint a génbank élettudományi és biotechnológiai potenciáljának kiaknázását lehetővé tevő kutatás-fejlesztési centrum létrehozása. A két éves projekt eredményként megvalósult a centrum kialakításához szükséges eszközök beszerzése és telepítése. A centrum helyi, regionális és nemzetközi szolgáltató központként működő kutatási infrastruktúra kialakítását jelenti, ahol a részt vevő egységek az egymásra épülő, komplex műszercsoportokat munkaállomások formájában üzemeltetik. A kutatás-fejlesztési centrum hazánkban eddig nem létező, egyedülálló lehetőséget teremt élenjáró alap- és alkalmazott kutatási projektek megvalósítására, erőteljesen szinergizálva az élettudomány és a biotechnológia meghatározó kutatási célkitűzéseivel. A mikroorganizmus biobank és a hozzá kapcsolódó adatbázis jól rendszerezett biológiai mintaforrás-gyűjteménnyé válik, amely nyitottsága miatt széles körben alkalmazható mind a kutatás, mind pedig a gazdasági szereplők számára.

A részletes programot itt érhető el.