Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - XXXIII. OTDK 13. Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció megnyitója

2017. április 12.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar tisztelettel meghívja Önt a XXXIII. OTDK 13. Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció sajtótájékoztatójára és megnyitójára 2017. április 18-án, kedden 10.30 órától. Helyszín: Belvárosi Mozi (Szeged, Vaszy Viktor tér 3. )

A 10 óra 30 perckor kezdődő sajtótájékoztatón (Csőke József terem, bejárat a Deák Ferenc utca felől) a résztvevőket köszönti és az OTDK-t bemutatja dr. Gáspár Mihály, az OTKT 13. Szakmai Bizottságának elnöke. A szekció programjáról dr. Újvári Edit (SZTE JGYPK) ügyvezető társelnök és dr. Szirmai Éva (SZTE JGYPK) ügyvezető titkár beszél.

A megnyitó 11 órakor kezdődik a Balázs Béla teremben. Prof. Dr. Pusztai Gabriella, az OTDT alelnöke; dr. Gáspár Mihály, az OTDT 13. Szakmai Bizottságának elnöke; prof. dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora és dr. Berkesi Ottó, SZMVJ felsőoktatási tanácsnoka köszönti a konferencia résztvevőit, majd prof. dr. Mérő László egyetem tanár (ELTE PPK) nyitóelőadása következik. Az előadás címe: Tehetséggondozás felnőttkorban.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) szervezésében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével 2017. március 23-án kezdődtek meg a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (XXXIII. OTDK) rendezvényei, amelyen a jövő tudósai mutatkoznak be. Az év legnagyobb felsőoktatási tehetséggondozási seregszemléje közel 4900 fiatal tudósjelölt számára kínál bemutatkozási lehetőséget 16 tudományterületi szekcióban. A részvételi jogot elnyert hallgatókat 5782 oktató segítette témavezetőként.

A legjobb munkák I., II. és III. helyezések valamelyikében részesülhetnek. Az OTDK szekcióüléseit követően az első helyezettek közül 48-an a Pro Scientia Aranyérem, az intézmények által jelölt, tartósan kiemelkedő tehetséggondozó munkát végző oktatók közül 55-en a Mestertanár Aranyérem kitüntetéseket nyerhetik el.

A XXXIII. OTDK a több mint hat évtizedes múltra visszatekintő tudományos diákköri mozgalom hagyományainak megfelelően kétévente biztosít országos tudományos fórumot az önképző, kutató, illetve művészeti munkában legkiválóbb eredményeket felmutató egyetemisták és főiskolások számára.

„Az OTDK elsősorban fórum, amely lehetőséget teremt a hasonló érdeklődésű, hazai és határon túli felsőoktatási intézményekben tanuló fiatalok találkozására és kutatási eredményei, alkotásai megismerésére, azok megvitatására egymással és a tudományterületek vezető tudósaival, szakembereivel. Olyan programsorozat, amelynek kiemelt szerepe van a tudományos utánpótlás nevelésében, ezen keresztül a nemzet társadalmi és gazdasági fejlődésében. Így egyre közelebb jutunk távlati célunkhoz, a tehetségtámogató Magyarország megvalósításához” – nyilatkozta Dr. Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke.

A XXXIII. OTDK 13. Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának házigazdája 2017. április 18-20-a között a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara. A szegedi konferenciára 206 hallgató nevezett be 28 magyarországi és 2 határon túli felsőoktatási intézményből, pályamunkáikat 23 tagozatban mutatják be a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főépületében.

A konferencia weboldala itt található.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.