Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Tudósok borai borkóstolós eredményhirdetés

2016. április 15.

Borbírálatot tartott idén tavasszal is az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem. A Vinum academiae at Universitatis borválasztás eredményét sajtótájékoztatón ismertetik. A „tudósok borait” megkóstolhatja a nagyközönség is.

A SZAB és az SZTE hagyományos borbírálatához idén is csatlakozott az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont. A „borok tudósait” képviselő 12 ítész 45 minta közül választotta ki a „tudósok borának” is nevezhető 9 díjazott nedűt. Az elismeréseket a 7 nyertes pincészet képviselőinek a sajtó nyilvánossága előtt nyújtják át 2016. április 19-én. A Vinum academiae at Universitatis emblémájú palackokba zárt italokat idén is megkóstolhatják majd a szegedi borfesztivál vendégei.

A borkóstolós sajtótájékoztató programja

Időpont: 2016. április 19. (kedd) 11:00-12:00 óra.

Program: Ismertetik a Vinum academiae at Universitatis cím bírálati szempontjait.

Eredményhirdetés.

Borkóstolás.

Résztvevők:

Csernus Sándor egyetemi docens, az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság elnökség tagja,

Martinek Tamás professzor, az SZTE közkapcsolati rektorhelyettese,

Ormos Pál akadémikus, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont főigazgatója,

Tóth Gábor professzor, az SZTE és az SZAB borbíráló testületének az elnöke.

A Vinum academiae at Universitatis címet elnyert pincészetek képviselői.

Helyszín: Az SZTE ún. központi épülete (Szeged, Dugonics tér 13.), földszint 5. terem

A SZAB, az SZBK, az SZTE borbírálatáról szóló, eredményhirdetéssel és borkóstolóval egybekötött sajtótájékoztatóra tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!