Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Környezeti tényezők és genetikai faktorok interakciójának vizsgálata immunmediált és daganatos betegségek kialakulásában

2013. június 24.

A projektet 2013. június 27-én, csütörtökön 15.00-16.30 óra között lakossági fórumon mutatja be Prof. Dr. Kemény Lajos szakmai vezető az SZTE Tanulmányi és Információs Központ Nagyelőadó termében

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Újságíró Kolléga!

A világ tudományos közvéleménye által elfogadott tény, hogy a környezeti és genetikai tényezők bonyolult kölcsönhatása felelős a legtöbb gyulladásos és daganatos betegség kialakulásáért. Ezek a betegségek jelentik a legnagyobb kihívást a modern egészségügy számára. A betegágy mellett dolgozó orvosok és alapkutatást végzők egyaránt fontos szerepet töltenek be a tudomány előrehaladásában. A közöttük történő szabad információ áramlás biztosítja a problémák felvetését, a kísérletek kidolgozását, elvégzését, új terápiás irányvonalak kidolgozását, melyek lehetőséget biztosítanak a betegek életminőségének javítására. A „Környezeti tényezők és genetikai faktorok interakciójának vizsgálata immunmediált és daganatos betegségek kialakulásában” című, TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0035-es számú projekt lényege, hogy a betegágy mellett felmerülő, klinikai szempontból releváns kérdéseket első lépésben laboratóriumi körülmények között vizsgálják, hogy a jelenséget minél alaposabban megismerhessék. A kutatások során komoly figyelmet szentelnek a potenciális gyógyszer támadáspontok meghatározásának, ami a későbbi terápia lehetősét hordozza magában.

A rendezvényre a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát kérjük, hogy 2013. június 26-án 20 óráig az ambrus.bettina@gmf.u-szeged.hu e-mail címen jelezze!

Az eseményekre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona