Sajtóarchívum

2023. november 09.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

Egyetem Napja alkalmából rendezett ünnepi szenátusülésre

Időpontja: 2023. november 11. (szombat) 11:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

Az SZTE immár több mint húsz éve november 11-én ünnepli az Egyetem Napját. Ez a nap többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetemen: 1872. november 11-én kezdődött meg a tanítás az intézmény jogelődjének tekintett kolozsvári egyetemen, 1940. november 11-e a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitójának napja. E jeles napon a Szegedi Tudományegyetem a nagy elődökre emlékszik és emlékeztet, ápolja hagyományait és kitünteti a jelen olyan kiválóságait, akik hozzájárulnak az universitas jövőjének építéséhez.

Az ünnepségen beszédet mond Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora (angol nyelven). Hagyományosan ez alkalommal adják át a Doctor Honoris Causa Kitüntető Címeket, a Pro Universitate-, a Klebelsberg Kuno-, a Pro Laudanda Promotione-díjakat, valamint az Év Kutatója, az Év Fiatal Kutatója, a Kiváló PhD Témavezető Elismerő Okleveleket és a Csengery János Emlékérmet.

A szenátusülés után az átriumban pohárköszöntőt mond Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja.