Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - „A Sárgaföld emlékezete” – című könyv bemutatójára és konferencia sajtónyilvános megnyitójára

2023. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem

TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet

tisztelettel meghívja Önt

A Sárgaföld emlékezete” – című könyv bemutatójára és

konferencia sajtónyilvános megnyitójára.

Időpontja: 2023. március 22. (szerda) 11:30 – 12:00 óra

Helyszíne: SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet

(6722 Szeged, Egyetem utca 2.), Miháltz-terem (1. emelet)

„A Sárgaföld emlékezete” több, mint 130 év kutatás és fejlesztés eredményeként először mutatja be a Kárpát-medencében kifejlődött löszök és fosszilis talajok kronológiai modelljeit. Emellett a legkiemelkedőbb eredménye, hogy először közöl átfogó elemzést a löszképződmények legfeltűnőbb és szinte mindig tömegesen megtalálható ősmaradványairól, a puhatestű (molluszka) héjmaradványokról Magyarország területén. A könyv egyben tisztelgés is a múltban élt negyedidőszak kutató földtani és őslénytani szakemberek generációi előtt, akik munkájuk és kitartásuk révén a nemzetközi kutatás élvonalában tartották a hazai negyedidőszaki képződmények kutatását még a legnehezebb időkben is.

A megnyitón beszédet mond:

Dr. Pál-Molnár Elemér, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet intézetvezetője;

Prof. Dr. Horváth Dezső, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja;

Prof. Dr. Szarka László, akadémikus, az MTA rendes tagja.

Az eseményhez online csatlakozni ezen a linken lehet: https://meet.google.com/uxy-zoxs-bgw