Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Altay Mehmet Gökbilgin kitüntetésére és könyvadománya ünnepélyes átadására

2023. március 23.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Altay Mehmet Gökbilgin kitüntetésére és

könyvadománya ünnepélyes átadására.

Időpontja: 2023. március 28. (kedd) 12:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem, központi épület, Díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem Mecénás-díjjal tünteti ki Altay Mehmet Gökbilgint. Az Amerikai Egyesült Államokban élő török vállalkozó az utóbbi két évtizedben nagyon sokat tett annak érdekében, hogy édesapja, Tayyib M. Gökbilgin (1908-1981) emlékét méltó módon ápolja. Tayyib M. Gökbilgin olyan jelentős könyvtárat hozott létre keleti és nyugati nyomtatványokból, amelynek kötetei párját ritkították. Elsősorban a 19. századi és 20. század eleji oszmán-török források, irodalmi alkotások és európai nyelvekből készült fordítások szerepelnek könyvtárában, amelyből 1200 darabot a fia a Szegedi Tudományegyetemnek adományoz.

A török-magyar nyelvű eseményen tolmácsot biztosítunk.