Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Tisza-parti Gyermekgyógyászati Esték programsorozat: „Hogyan védjük az oltást?”

2019. október 30.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a Tisza-parti Gyermekgyógyászati Esték programsorozat „Hogyan védjük az oltást?” című rendezvényére 2019. november 5-én, kedden 17 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika tanterme (Szeged, Korányi fasor 14-15.)

A „Hogyan védjük az oltást?” című rendezvényen a témához illeszkedő előadásokat vitára invitáló kerekasztal-beszélgetés követi.

Az est programja:

17.00-17.15 Dr. Mészáros Zsófia egyetemi tanár: A védőoltásokkal szerezhető védettség értéke

17.15-17.25 Dr. Rózsa Mária főorvos: Oltást követő nem kívánatos események

17.25-17.40 Dr. Boza Laura ügyvéd: Magyarországi védőoltások jogi háttere és problematikája

17.40-17.55 Dr. Dobozy Réka, Dr. Gárdián Attila ügyvédek: Védhetők-e a védőoltások a jogászok szemszögéből?

17.55-18.10 Dr. Kussinszky Anikó főreferens, Alapvető Jogok Biztosának Hivatala – összefoglalás

18.10- kerekasztal-beszélgetés, moderátor dr. Bereczki Csaba egyetemi docens, a Gyermekgyógyászati Klinikai igazgatója

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.