Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Fül orr-gége klinika alapkőletétel

2019. június 07.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika új épületszárnyának alapkő-letételi ünnepségére 2019. június 11-én, kedden 14 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika épülete mögötti terület (6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 111.)

A Kormány az 1009/2018. (II.1.) Kormányhatározatában döntött a Szegedi Tudományegyetem egyes infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról, amelynek köszönhetően kétszeresére bővül, és nyugati színvonalúvá válik a szegedi fül-orr-gégészeti klinika épülete. A beruházás májusban indult: kétszer akkora műtőket, kétágyas kórtermeket és modern ambulanciát kap az intézmény, ahol egyébként több szakterületen, európai szinten is élen járó színvonalú munka folyik. A kivitelezési munkákat a magyarországi építési piac egyik meghatározó társasága, a szegedi KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. végzi.