Sajtóarchívum

Gasztroenterológus seregszemle Szegeden

2012. július 10.

Az Európai Gasztroenterológiai Társaság ebben az évben Szegedre, a Szegedi Tudományegyetemre hozza az éves Basic Science Konferenciáját.

Az Európai Gasztroenterológiai Társasághoz tartozó szakterület 30 kiemelkedő szakértője látogat Szegedre - többek között a Harvardról és az NIH-ből is. A neves szakemberek elméleti kurzust tartanak 30 (35 év alatti) orvos/kutatónak. A részvételt pályázat útján lehetett elnyerni: a 30 legjobb diák kapta meg e lehetőséget – tudtuk meg Hegyi Pétertől. A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar I. számú Belgyógyászati Klinikája Bolyai-díjas kutatója elmondta: az éves Basic Science Konferenciát korábban 2 alkalommal Cambridge-ben egy alkalommal pedig Olaszországban rendezték meg.

Az elméleti oktatás mellett - az UEG történetében első alkalommal - Hands on Training is lesz, melynek a Szegedi Tudományegyetem I. számú Belgyógyászati Klinika és a Farmakológiai Intézet ad otthont.

Az Európai Gasztroenterológiai Társaság Basic Science Konferenciája hivatalos megnyitóját 2012. július 12-én (csütörtökön) 16 óra 30 perckor a Forrás Hotelben tartják. A szakmai programok mellett a konferenciának lesznek szociális programjai is: a nemzetközi kutatógárda például július 13-án részt vesz a Szegedi Szabadtéri Játékok Hegyen völgyön lakodalom című néptánc gáláján.

SZTEpress

A konferencia programja itt letölthető: