SZTEhírek

Legújabb híreink

|<(1) <(22) 23 24 25

2022. június 17.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Szegedi Tudományegyetem 2022. május 5-én tizedik alkalommal rendezte meg borversenyét, ahol 17 pincészet 47 bora versenyzett a „Vinum Academiae at Universitatis” címért. A Bíráló Bizottság 7 nedűt díjazott. Az elismeréseket a 7 nyertes pincészet képviselőinek 2022. június 17-én, az MTA SZAB Székházában adták át.

mefobnyit

2022. június 17.

A Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokság hatos döntőjében szerepelt a Szegedi Tudományegyetem női kézilabda csapata. Hocza Ágnes tanítványai egészen a fináléig megállíthatatlanok voltak, a torna gólkirálynője is egy SZTE-s játékos lett.

2022. június 16.

A napsütéses meleg időnek köszönhetően elkezdődött a kérészek rajzása a Tiszán. A jelenség a 20. század végétől fogva igazi hungaricum. A napnyugta előtti órákban már több helyen is megfigyelhetők a tiszavirágok, (Polingenia longicaudák) melyek népszerűségéről, és turisztikai jelentőségéről Prof. Dr. Czóbel Szilárdot, az SZTE MGK professzorát kérdeztük.

tkny

2022. június 16.

Dr. Tarkó Klára, az SZTE Testkultúra Koncepció keretében a Munkahelyi Egészségfejlesztés Program leaderi teendőinek ellátására kapott megbízást. A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézet intézetvezetője, az Egészségszociológia és Életmód Tanszék tanszékvezető főiskolai tanára volt az egyik plenáris előadója a XIX. Országos Sporttudományi Kongresszusnak. A szakembert a konferencia kapcsán kérdeztük.

Kiemelt_Sipos_Janos

2019. május 05.

„A legtöbb ember meghal 25 évesen, de csak 75 évesen temetik el” – emlékeztetett Benjamin Franklin gondolatára a magát „idézetmániásnak” nevező Sipos János, amikor bemutatta Fuss, hogy érezd: élsz! című könyvét. A szegedi egyetemen 1980-ban diplomázó pedagógus az SZTE Mentor(h)áló sorozatának vendége volt. Hetekkel a program után futásról és CsodaVárról, 40 éves emlékekről és 20 évre szóló tervekről is kérdeztük.

|<(1) <(22) 23 24 25