SZTE Info

Közösségek

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés




facebook-ikon

Hivatalos facebook oldalak






youtube_favicon

SZTE hivatalos Youtube Channel



tiszataj_online



triplex








SZTE Tudósblog


A TudósBlog szerzői: Alexin Zoltán, Balázs Péter, Czirják Attila, Csendes Tibor, Hannus István, Kovács Lajos, Margóczi Katalin, Pál Molnár Elemér, Rakonczai János, Röst Gergely és Szabó Péter Gábor. A természettudományok művelése modern korunkban egyre nagyobb kihívást jelent. A tudásalapú társadalom alappillérét ugyancsak a technológia, a mérnöki- és a természettudományok ismerete és magas szintű alkalmazása jelenti. Magyarországon a dél-alföldi régióban a természettudományok művelésének egyik legfontosabb centruma a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara. Mintegy 7000 hallgató tanul évente a kar különböző szakjain matematikát, informatikát, fizikát, biológiát, kémiát, földtudományokat, környezetvédelmet. A kar a jövő természettudósainak képzése mellett jelentős kutatói munkát végez, más egyetemi karokkal, a környező vállalatokkal, intézményekkel, továbbá külföldi egyetemekkel közösen számos projektben áll helyt és szolgálja a természettudományos haladást. A természettudományok az elmúlt években sokat veszítettek népszerűségükből és egyre kevésbé választják a fiatalok a tudásnak ezt a területét. Lehet, más szakmákkal gyorsabban és sikeresebben érhetünk el karriert.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2020. szeptember 28.

IMG_8435-001

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

SZTEmagazin

2024. február 09.

A TeWaTi lézeres kutatócsoport laborja az SZTE Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén. Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Idén már jelentkezni lehet a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézetének újonnan induló fizikus-mérnöki alapszakjára. Az új alapszak a magyar felsőoktatási palettán úttörő módon mérnöki szemléletű fizikusokat képez majd, folytatásaként pedig már engedélyezés előtt áll a fotonikai mérnöki mesterszak terve is. A fizikus-mérnöki alapszak céljairól, felépítéséről az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén beszélgettünk Dr. Bozóki Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárral, Dr. Kovács Attila adjunktussal, a Fizikai Intézet oktatásért felelős intézetvezető-helyettesével és a képzés mérnöki tartalmának tervezésében részt vevő Podolcsákné Dr. Ailer Piroska tudományos főmunkatárssal, gépészmérnökkel, repülőmérnökkel, az SZTE IKIKK Fotonika, Lézerfizika és Feltörekvő Technológiák Kompetenciaközpont szakmai vezetőjével.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *