GINOP-2.1.3-15-2016-00060

A projekt címe: Hatóanyagoknak a központi idegrendszerben történő szabályozott leadására alkalmas nanokompozit, eljárás annak előállítására és alkalmazása

A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.3-15-2016-00060

A kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

A szerződött támogatás összege:  2 065 093 Ft

A támogatás mértéke (%-ban):

A projekt megvalósítás időszaka:
2016.05.26. – 2017.03.31.

Projektvezető:
Pitó Enikő, kutatás-fejlesztési és innovációs igazgató

A projekt tartalmának bemutatása:

A találmány tárgya nanokompozit hatóanyag a központi idegrendszerben történő szabályozott leadásra és/vagy hatóanyagok perifériás mellékhatásainak a csökkentésére, amely tartalmazz:
  1. egy magrészt, amely tartalmaz biokompatibilis, biológiailag lebomló anyagot, amely képes hatóanyagok reverzibilis megkötésére és egy célhelyen történő felszabadítására, ahol a magban lévő biokompatibilis, biológiailag lebomló anyag koncentrációja 4-30 vegyes%, és a mag átmérője 5-10 nm
  2. egy vagy több héjrészt, amely tartalmaz a magrész anyagával kémiai kötés kialakítására képes polielektrolitot és adott esetben egy vagy több biokompatibilis anyagot, ahol a héjrészben a polielektrolit koncentrációja 0,04-1,5 vegyes%, azzal jellemezve, hogy a magrész és a héjrész egymással kémiai kötéssel kapcsolódik.

Továbbá a találmány vonatkozik még a nanokompozit előállítására, a nanokompozit hatóanyagoknak a központi idegrendszerben történő szabályozott leadására és/vagy hatóanyagok perifériás mellékhatásainak csökkentésére és a nanokompozit alkalmazására gyógyszerkészítmény előállítására.

A projekt célja:

A jelen projekt keretein belül az alábbi tevékenységek megvalósulását tervezzük:

a) Hazai oltalomszerzés: -írásos véleménnyel kiegészített újdonságkutatás
- érdemi szakmai tanácsadás
- ügyvitel
- érdemi vizsgálat

b) Külföldi oltalomszerzés: - fordítás
- összeállított oltalom
- Képviseleti díj
- érdemi szakmai tanácsadás
- ügyvitel

- bejelentés és kutatás
Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis