GINOP-2.3.3-15-2016-00010

szechenyi2020-erfa

A projekt címe: Szerkezetvizsgálati infrastruktúra fejlesztése önszerveződő rendszerek alkalmazásaihoz: atomi szinttől a szubmikrométeres léptékig - IFÖR

A projekt azonosító száma: GINOP-2.3.3-15-2016-00010

A kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

A szerződött támogatás összege: 741 460 566 Ft

A támogatás mértéke (%-ban):

A projekt megvalósítás időszaka:
2016.10.01. - 2021.01.20.

Projektmenedzser: Csincsák Krisztián

Pénzügyi vezető: Magony Alexandra

Szakmai vezető: Prof. Dr. Fülöp Ferenc

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt a szerves kémia – gyógyszerkutatás – kémiai biológia – biofizika – anyagtudomány – mérnöki tudományok, illetve ezek határterületein művelt, rendszerszemléletű kutatási tevékenység korszerűsítését, nemzetközi versenyképességét fokozó tárgyi eszköz beruházást céloz. A beruházás kutatási programhoz kötött célkitűzései a modern gyógyszerkutatás legfontosabb kihívásaira válaszolnak, s a berendezések használatával a gazdaság és társadalom számára jelentős módszerek, alkalmazások, technológiák és konkrét molekuláris alapanyagok beazonosítására nyílik lehetőség. A kutatások során a rendszereinket a molekuláris építőelemekből kiindulva építjük fel, a szerkezetüket az atomi szinttől a három-dimenziós nanostruktúrákig kontrolláljuk. A kutatások nemzetközi eredményeinek biztosításához jelenleg rendelkezésünkre állnak az elektronmikroszkópiás, a pásztázó képalkotó, a fényszórás-alapú módszerek, továbbá atomi szerkezethez a cirkuláris dikroizmus, és a biomolekuláris mérésekre dedikált NMR készülék valamint egy titrációs mikrokaloriméter. Ugyanakkor elöregedett, nem fenntartható műszerekkel rendelkezünk, emellett jelenleg nincs olyan módszerünk, amivel a szenzorfelület szubmikrométeres laterális felbontású jellemzését el tudnánk végezni a fenti témákban. A tudományos pozíciónkat a beszerzendő műszerek segítségével tudjuk fenntartani és javítani.
Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis