EFOP-4.1.3-17-2017-00310

A projekt címe: A SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése

A projekt azonosító száma: EFOP-4.1.3-17-2017-00310

A kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

A szerződött támogatás összege: 149 999 002 Ft

A támogatás mértéke (%-ban):

A projekt megvalósítás időszaka:
2017.11.01. - 2020.02.29.

Projektmenedzser:
Balogh Szilvia Odett

Pénzügyi vezető:
Horváth-Regdon Tímea

Szakmai vezető:
Csóti Ferenc

A projekt tartalmának bemutatása:

Az „SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című projekt célja az egység komplex, a tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése – illeszkedve a pályázati felhívásban foglaltakhoz – a köznevelési feladatellátási infrastruktúra és a kapcsolódó oktatási és nevelési kapacitások fejlesztése. A fejlesztés globális célja, hogy az érintett intézmény diákjai azonos tanulási környezetet biztosítva, minőségi oktatásban, értékközvetítő, támogató nevelésben részesüljenek, legyenek akár hátrányos helyzetűek, tanulási nehézséggel küzdők, akár kiemelten tehetségesek vagy átlagos képességűek.

A fejlesztésekkel a Szegedi Tudományegyetem oktatást is végző egységében az esélyteremtés eszközeként biztosítani kívánja az azonos pedagógiai feltételek megteremtését, olyan oktatási módszerek alkalmazását, amelyek mind a hátrányos helyzetű tanulók oktatásánál, mind a tehetséggondozás során alkalmazhatóak, valamint alkalmasak a heterogén csoportok fejlesztésére, csökkentik a tanulói lemorzsolódást és csökkentik a végzettség nélküli iskolaelhagyást és támogatják a tehetségazonosítást és fejlesztést.

Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis