Sajtószoba

Nyito_Szabgadegyetem

A hit és a tudás párbeszéde is téma az SZTE Szabadegyetem XXX. szemeszterében

2022. szeptember 09.

13 alkalommal nyit a tudomány világára az SZTE Szabadegyetem program-sorozata a Szegedi Tudományegyetem 2022/2023. tanév őszi félévében. Az ismeretterjesztés magasiskoláját képviselő előadásfüzér XXX. szemesztere az SZTE TIK kongresszusi termében 2022. szeptember 14-től, szerdánként 18 órakor kezdődik.

A szegedi universitas hagyománya, hogy szabadegyetemi előadások formájában is elérhetővé teszi a tudomány legújabb eredményeit az SZTE polgárai és az érdeklődők számára. Az SZTE Szabadegyetem XXX. szemeszterének egyik újdonsága, hogy kerekasztal-beszélgetés színesíti az előadásfüzért

– Idén is változatos programmal jelentkezik az SZTE Szabadegyetem. Az előadássorozat keretében hallhatnak a természettudományok és a vallás kapcsolatáról, egyetemünk és a hallgatói mozgalom történetéről, a digitalizáció és a munkaerőpiac kapcsolatáról, a statisztika rejtelmeiről és még számos, izgalmas tudományos kérdésről – sorolta Prof. Dr. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese. – Ebben a félévben is arra törekedtünk, hogy előadás-sorozatunk tükrözze egyetemünk sokszínű kutatási profilját.

Az egyetemisták és az érdeklődők az SZTE Szabadegyetem előadásait a 2022/2023-as tanév őszi félévében szerdán 18:00 órától az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében tekinthetik meg. Az előző szemeszterekben megszokott módon adott a lehetőség arra, hogy az előadások végén kérdéseket tegyenek föl a hallgatók.

Az SZTE most is rögzíti a szabadegyetemi programot. Az előadást a Szeged Televízió műsorában, illetve az SZTE honlapján nézhetik vissza az érdeklődők. Az előző heti előadások várhatóan hétfőnként kerülnek fel az SZTE Tudásportál oldalára.

A témákról és az előadókról, a programról máris részletes információt szolgáltat az SZTE Tudásportál.

Az SZTE Szabadegyetem XXX. szemeszterének részletes programja:

2022. szeptember 14.Vajda Tamás: Az SZTE és jogelődeinek rövid története

2022. szeptember 21.Prof. Dr. Szabó GáborDr. Németh Norbert: „Hit és Tudás párbeszédében, teológia és természettudomány megbékélése” Kerekasztal beszélgetés Földi-Kovács Andrea vezetésével

2022. szeptember 28.Dr. Mátyus Norbert: A magyar Dante. Babits Mihály (és sokan mások) Isteni színjáték-fordítása(i)

2022. október 5.Dr. Bajmócy Péter: Etnikai- és vallásföldrajz. Múlt, jelen, jövő

2022. október 12.Dr. habil. Gyémánt Richárd: Etnikai és felekezeti viszonyok a történelmi Torontál vármegyében

2022. október 19.Dr. Kruppa Tamás: A tizenöt éves háború és következményei

2022. október 26.Prof. Dr. Pavlovits Tamás: Hol a filozófia helye a tudományok palettáján 2022-ben?

2022. november 2.Prof. Dr. Tóth Péter: A szövegválasztás, szöveghasználat problematikái a kortárs magyar kóruszenében

2022. november 9.Prof. Dr. Hárs Endre: Az Osztrák-Magyar Monarchia és a világvége avagy az üstökös-irodalom politikumáról

2022. november 16.Prof. Dr. Hajdú József: A munka jövője, avagy a jövő munkája – a digitalizáció hatása a munkaerőpiacra

2022. november 23.Dr. Jancsák Csaba: Generációkon átívelő értékek a szegedi hallgatói mozgalmakban (1930-1956)

2022. november 30.Prof. Dr. Molnár Gyöngyvér: Digitális forradalom az oktatásban: A technológia szerepe a felsőoktatás megújításában

2022. december 7.Dr. Nagy-György Judit: Mire jó a statisztika és mire nem?

(A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják.)

Fotó: SZTE NKI