Egy esetleges új világjárványra adott gyors és összehangolt válasz módszertanának kidolgozása a célja annak a kutatási programnak, amellyel a Szegedi Tudományegyetem a japán Kyotói Egyetemmel és az amerikai Yale Egyetemmel közös konzorciumban nyert HU-rizont pályázatot. A projektet vezető Röst Gergely matematikus kutatócsoportja járványügyi forgatókönyveket dolgoz majd ki az ázsiai egyetem járványinformációs adatai alapján, az amerikai egyetemen pedig ezekből a modellekből ajánlásokat, protokollokat fogalmaznak meg. A projekt súlyát mutatja, hogy torontói kutatók már azon dolgoznak, hogy a kanadai járványmodellezők is együttműködhessenek a Rapid-Grip projektben kialakult hálózattal. Az SZTE ezzel kiemelt szerepet vállal majd a nemzetközi járványügyi felkészülésben.
Bár még folyamatban van a BYD szegedi gyárkomplexumának építése, a világ egyik legnagyobb elektromosautó-gyártója már javában toborozza leendő munkavállalóit. A megfelelő szakemberek kiválasztásában nagy segítséget nyújt a Szegedi Tudományegyetem: ennek jegyében a Mérnöki Kar 4 záróvizsga bizottságában is részt vettek a BYD HR-es kollégái is, akik leendő munkatársaikat keresték.
Természeti katasztrófák, egyre szélsőségesebb időjárási jelenségek - egyre inkább érezhetők a klímaválság hatásai. Mit tehet az egyén ebben a helyzetben lokális szinten? Milyen kezdeményezések vannak globálisan a klímaválság hatásainak mérséklésére? Mit jelent a hatékony fenntarthatóság?