Bezár

SZTE Magazin

Toth_Gabor_az_SZTE_hallgatoja_nyerte_a_Google_Clouds_globalis_versenyet

Tóth Gábor, az SZTE hallgatója nyerte a Google Clouds globális versenyét

Tóth Gábor, az SZTE hallgatója nyerte a Google Clouds globális versenyét

2024. december 14.
3 perc

Egy véletlen miatt kezdett bele az online tanulásba Tóth Gábor, az SZTE mérnökinformatikus hallgatója, aki azóta – saját bevallása szerint – Coursera fanatikussá vált. Sorra érte el a kimagasló eredményeket a világ legnagyobb online tanulási platformján, amelynek köszönhetően a Google Clouds gyémánt ligájába is bekerült. És ha már bekerült a globális megmérettetésbe, meg is nyerte.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Tóth Gábor a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar nappali tagozatán tanul mérnökinformatikusnak és villamosmérnöknek. Egy C++-os programozói nyelven meghirdetett versenyről éppen lemaradt, amelyhez csatlakozhatott volna kezdőként tanulni, ezért elhatározta, hogy a következő versenybe benevez, legyen az bármi, ami a tanulmányaihoz köthető. A véletlen úgy hozta, hogy a Coursera pont akkor indított egy számára érdekes képzést és bár akkor még egyáltalán nem tudta, mi is az a Coursera, belevágott.

– Az első reakcióm az volt, hogy „Úristen, itt is tanulni kell, segítség!” de ebből nagyon rövid idő alatt az lett, hogy Coursera fanatikus lettem. A tavaly tavaszi félévben már én nyertem a Coursera belső versenyét, a Coursera Run-t. Most harmadik lettem, de csak azért, mert közben a Google Clouds-on is aktívvá váltam. Mindkét felületen azt hasonlítják össze, hogy az adott felhasználó mennyi kurzust, milyen eredménnyel végzett el az adott időszakban – mondta Tóth Gábor.

A Coursera a világ legnagyobb online képzési platformja, amely Európában is egyedülálló együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetemmel. Segítségével a világ vezető egyetemeinek és vállalatainak képzéseibe is bekapcsolódhatnak a hallgatók. A képzéseivel nagyon magas szintű és nemzetközi szinten is elismert tudásra lehet szert tenni. Tóth Gábor rövid idő alatt jutott el a legerősebb képzésekhez, amelyek olyan szakmai bizonyítványt adnak, amelyek négyéves, főiskolai képzésnek megfelelő tanúsítvánnyal járnak.

A Google Clouds labor vizsgákat a Qwiklabs felületén végezhetik el a hallgatók. Ott figyeltek fel a globális verseny szervezői Tóth Gáborra, aki egy e-mailből tudta meg, hogy az aranyligában a 11. helyen áll. Az AI-(mesterséges intelligencia)-fejlesztés mellett a Data science (adattudomány) és a Cyber security kurzusokon, az SZTE nappali tagozatán szerzett tudását is hasznosítva végül a gyémánt ligában is a legjobbak közé került. Gábor még alapszakos, de ezekkel a kurzusokkal már a mesterképzésre is előre tanul. Egy-egy laborvizsga több órát is igénybe vehet és csak akkor sikerül, ha a vizsgázó minimum 80%-os teljesítményt nyújt. A vizsgák sikerei a ranglistán a legjobbak közé repítették, ahol egy igazán komoly ellenfele volt a verseny utolsó szakaszában. Hogy ki volt a rivális, nem lehet tudni, mivel ezeken a versenyeken a résztvevők látják ugyan egymás teljesítményét, de azt nem, hogy honnan érkeztek a többiek és mi az igazi nevük, mert a szervezők adnak álnevet a résztvevőknek. Tóth Gábor „Exploring Goat” néven szerepelt és nyert a gyémánt ligában.

2h

– A verseny utolsó perceiben már egy visszaszámlálón lehet látni, hogy meddig tart a megmérettetés. Amikor lejárt az idő, akkor a képernyőn megjelent egy óriási gyémánt és az, hogy „gratulálunk az első helyhez”. Így tudtam meg, hogy nyertem – emlékezett vissza a globális verseny megnyerésének pillanatára az SZTE hallgatója.

1stplace

Tóth Gábor azoknak is üzent, akik még nem ismerkedtek meg a Courserával, amely ráadásul a szegedi egyetemistáknak egyedülállóan széles skálát ajánl.

KJA-Number-2063

- Az élethosszig tartó tanulás egyáltalán nem egy közhely, mert például az időskori demenciát is meg lehet előzni a folyamatos képzéssel. Személyesen nekem azért is nagyon jó a Coursera, mert azt tanulhatom, amit szeretek, azon belül pedig pontosan azt, ami számomra a legizgalmasabb, szinte korlátlanul. Pontosan azt érzem a Courserán is, mint amikor bekerültem a Szegedi Tudományegyetemre: hogy itthon vagyok, ezt akartam – zárta gondolatait az SZTE TTIK nappali BSc mérnökinformatika és villamosmérnök hallgatója.

Lévai Ferenc

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

    Kapcsolódó hírek