SZTE Magazin

Szegedi_RSC_-_Liberec_photo

Európa-bajnokságon versenyzett az SZTE-SZRSC PomPom Girls

2024. július 18.

Az MWF – XIX. Majorette Sport Európa-bajnokságot idén a csehországi Liberecben rendezték meg 2024. július 4-7. között. Az egyetem pompon csapata, az SZTE-SZRSC PomPom Girls versenyzői két kategóriában álltak színpadra: Senior Stage Pom Duo/Trio és Senior Stage Pom Group. A rendkívül erős és népes mezőnyben mindkét kategóriában a TOP 20-ban végeztek a szegediek.

Az Eb-re kijutás a Magyar Bajnokságon szerzett kvalifikáció függvénye. Csapat kategóriában az arany- és ezüstérmes egység, míg duó/trióban az 1-3. helyezett szerzett kvalifikációt a nemzetközi megmérettetésre. Így az Európa-bajnokságon valóban a kontinens legjobb mazsorettjei versenyeztek egymással. A Magyar Bajnokságon az SZTE csapata 1. helyezett, duója pedig 2. helyezett lett. Ezen a versenyen a „Legjobb koreográfia” különdíjat is átvehették.

Lila_polos

– Büszke vagyok az eredményeinkre, mert nagyon sok munka van mögötte – mondja a csapatvezető, dr. Uhljar Luca. – Elég sok kihívással kellett szembenéznie a csapatnak a felkészülés alatt. Az Eb időpontja az UV hét vége volt, így lényegében a vizsgaidőszak alatt kellett felkészülnünk. Volt, aki most államvizsgázott, így érthető módon sok hiányzás volt az edzésekről. Sajnos a sérülések sem kerültek el minket. Ennek ellenére motivált maradt a csapat, nem vesztettük el a lendületünket. Büszkén képviseltük Magyarországot és a Szegedi Tudományegyetemet a nemzetközi versenyen.

Megnyito

Ez már a második Európa-bajnoksága volt az SZTE-SZRSC PomPom Girls mazsorettjeinek, ugyanis 2022-ben Zadarban már versenyeztek nemzetközi mezőnyben. A csapat versenyzői azóta részben cserélődtek, de többen vannak, akik már a diplomaszerzés után, munka mellett is csapattagok maradtak.

Szinpadon

– Nagyon erős a csapat összetartása. A kemény mag 2021 óta heti kétszer együtt edz. Számtalan közös élmény, fellépések, versenyek vannak mögöttünk. Ha valami váratlan jön közbe, mindig azt mondjuk, hogy „Szupercsapat vagyunk, mindent megoldunk!”, és ez tényleg így van – állítja mosolyogva Luca.

Az SZTE-SZRSC PomPom Girls eredményei a 2023/24-es tanévben:

Tavasz Open Országos Majorette Fesztivál – Senior Pom Csapat – 1. hely és arany minősítés

Tavasz Open Országos Majorette Fesztivál – Senior Pom Duó/Trió – 1. hely és arany minősítés, különdíj

MWF Kvalifikációs X. Országos Magyar Bajnokság – Senior Pom Csapat – 1. hely és arany minősítés, különdíj

MWF Kvalifikációs X. Országos Magyar Bajnokság – Senior Pom Duó/Trió – 2. hely és kiemelt arany minősítés

MWF Kvalifikációs X. Országos Magyar Bajnokság – Senior Pom Duó/Trió – 4. hely és ezüst minősítés

Magyar Egyetemi és Főiskolai Cheer Országos Bajnokság – Senior Show Cheer Team – 4. hely

MWF – XIX. Majorette Sport Európa Bajnokság – Senior Pom Csapat – 15. hely

MWF – XIX. Majorette Sport Európa Bajnokság – Senior Pom Duó/Trió – 17. hely

15 fellépés különböző egyetemi, városi, alapítványi, illetve céges rendezvényeken

Lila_polos2

Kép és szöveg: SZTE-SZRSC PomPom Girls