SZTE Magazin

geokemiai_vandorgyules

Televíziós riport készült az SZTE által szervezett kőzettani és geokémiai vándorgyűlésről - videóval

2023. november 10.

A 13. Kőzettani és Geokémiai Vándorgyűlésről készített riportot az M5 televíziós csatorna Novum című műsora. A cikkben a link, amelyre kattintva megtekinthető az összefoglaló.

Társadalmilag jelentős témákat vitattak meg az SZTE által szervezett, 13. Kőzettani és Geokémiai Vándorgyűlésen. Az SZTE Földrajzi és Földtudományi Intézet Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszék szervezésében, Szekszárdon rendezték meg idén a legfontosabb hazai geokémiai és kőzettani szakmai fórumot, amelyen a legújabb kutatási irányokat és eredményeket bemutató előadások mellett, terepi aktivitásokkal gazdagodhattak a résztvevők. A 2023. szeptember 21. és 23. közötti rendezvény lehetőséget biztosított a hazai intézmények képviselőinek, hogy produktív formában tárgyaljanak a jelenleg legfontosabb, tudományos és nemzetgazdaságot is érintő szakmai kérdésekről.

Az M5 Novum című műsorában látható összefoglaló a képre kattintva megtekinthető.

Lévai Ferenc