SZTE Magazin

npnyito

Az SZTE alumnija, Dr. Nagy Péter súlyemelő ott lesz a tokiói olimpián

2021. július 12.

Nagy Péter, az SZTE ÁJTK korábbi hallgatója aktívan készül a tokiói olimpiára. Dr. Mezei Péter beszélgetett vele a COVID ideje alatt tapasztalt olimpiai felkészülés nehézségeiről, céljairól, a várható olimpiai körülményekről és a jövőbeli terveiről. A beszélgetés podcast formájában bárki számára elérhető.

Harmadik olimpiáján vehet részt Dr. Nagy Péter. Az SZTE ÁJTK-n végzett Európa-bajnoki bronzérmes súlyemelő 2016-ban kijelentette, hogy a Tokiói olimpiával zárja a pályafutását, utána levezet. Az Állam- és Jogtudományi Kar által készített podcastban, Dr. Mezei Péter arra is rákérdezett, hogy mennyiben írta át a pályafutása lezárásáról szőtt terveket a pandémia és hogyan edzett a karantén alatt. Szóba került az is, hogy miért hasonlíthatja a buborék olimpiát börtönhöz Nagy Péter.

A beszélgetésből többek között az is kiderül, hogy pontosan mikor lesz Nagy Péter versenyszáma.

A podcast elérhető itt: