SZTEhírek

felhivas
FELHÍVÁS COVID VÉDEKEZÉSBEN VÉGZENDŐ ÖNKÉNTES SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉGRE

2020. október 31.

A Szegedi Tudományegyetem önkéntes hallgatók jelentkezését várja a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására a következő feladatokra.

Tisztelt Hallgatók!

A COVID-19 vírus tüneteivel rendelkező emberek mintavételének napi száma meghaladta Magyarországon a nyolcezret, amely az Országos Mentőszolgálat munkatársaira óriási terhet ró, ezért az Önök segítségét kérjük.

A Szegedi Tudományegyetem önkéntes hallgatók jelentkezését várja a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására a következő feladatokra:

• gépjárművezetés (B kategória)
  • űrlapkitöltés, adatrögzítés, adatellenőrzés
  • szűréssel kapcsolatos egyéb ügyintézés

A felhívásra a Szegedi Tudományegyetem minden hallgatója jelentkezhet a MODULO űrlapon, amely ide kattintva érhető el.

Az egészségügyi képzésekben résztvevő hallgatók részére az egészségügyi ellátást segítő önkéntes tevékenységre történő felhívások a kari honlapokon kerülnek elhelyezésre.

Az önkéntes segítői tevékenységre jelentkező hallgatók számára az SZTE vezetése a szükséges rugalmasságot fogja tanúsítani és mindent megtesz annak érdekében, hogy tanulmányaikat az eredeti féléves tanrend szerint időben folytassák, illetve fejezzék be.

Távollétük az Országos Mentőszolgálat igazolása birtokában természetesen igazoltnak tekintendő.

A jelentkezés önkéntes, ugyanakkor kérjük, fontolják meg, hogy valamennyiünk egészségének megőrzése érdekében mekkora jelentőséggel bír, ha a Szegedi Tudományegyetem hallgatói minél nagyobb számban vesznek rész a védekezésben.

Kérjük, a fentiek figyelembevételével jelentkezzenek minél többen az önkéntes munkára!

Számítunk Önökre!

Üdvözlettel: