Bezár

SZTE Magazin

am_dij_cover

A GriffSoft Informatikai Zrt. kapta az SZTE Alma Mater díjat

A GriffSoft Informatikai Zrt. kapta az SZTE Alma Mater díjat

2020. november 25.
4 perc

Az elismerést a Szegedi Tudományegyetem öregdiák szervezete minden évben azon cégnek ítéli oda, amely kiemelt foglalkoztatója az SZTE-n végzett hallgatóknak, szoros kapcsolatot ápol az intézménnyel és támogatja céljainak megvalósítását. Az SZTE Alma Mater presztízsdíjat minden évben a tavaszi karrier napokon adják át, idén erre a pandémiás helyzet miatt nem volt lehetőség, így az első SZTE Online Karrier Napokhoz kapcsolódva vehette át az elismerést a GriffSoft Informatikai Zrt.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora a díj átadásával kapcsolatban kiemelte a közösség és az innovatív együttműködések fontosságát. – A Szegedi Tudományegyetem nagy hangsúlyt fordít a kutató-fejlesztő tudományos munkára, és együttműködések megteremtésére. A kiválóság szervezeti kultúránk része. Az alumni mozgalom tagjainak elkötelezettsége az alapja annak az erőtérnek, amelyet az SZTE-n diplomát szerzett kutatók, szakemberek közössége alkot az egyetem körül. Ez a kapcsolatrendszer nagyban hozzájárul ahhoz, hogy erősíteni tudjuk a kutatás- fejlesztés-innováció területén az együttműködési lehetőségeinket, és bizalmi viszony alakuljon ki a partnerekkel. Fontos számunkra, hogy ennek a kapcsolatnak a jelentőségét az SZTE Alma Mater Díjjal minden évben kifejezzük – fogalmazott Prof. Dr. Rovó László.


Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja az egyetem és a cégek közötti együttműködés jelentőségét hangsúlyozta. – Egy versenyképes, minőségi egyetem eredményeit gazdasági és társadalmi kapcsolatai révén a környezetével összhangban, közösen éri el. Vagyis a Szegedi Tudományegyetem célkitűzéseinek egyik legfontosabb pillére a regionális, országos és nemzetközi partneri kapcsolatok bázisa, mind kutatói, oktatói, és partnercégek tekintetében. A Szegedi Tudományegyetem széleskörű, eredményes és tartós kapcsolatrendszere garancia arra, hogy megerősítsük nemzetközi szinten is kimagasló pozíciónkat – mondta Dr. Fendler Judit.

 

A GriffSoft, amely csaknem 30 éve foglalkozik integrált ügyviteli rendszerek fejlesztésével, saját szektorának meghatározó és egyik legdinamikusabban fejlődő szereplője. Hosszú ideje együttműködik az egyetemmel közös kutatás-fejlesztési projektekben, valamint a duális képzésben, illetve gyakornoki programban is várja a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit. Gyakornoki programjukban és a duális képzésben jelenleg összesen 18 hallgató vesz részt, amelyből 16 az SZTE hallgatója. A GriffSoft Informatikai Zrt. az SZTE TTIK Informatikai Intézetével több mint 10 éves tudományos együttműködést ápol.

 

Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE alumni ügyekért felelős rektori megbízottja elmondta: minden évben nívós cégek, kiváló szakemberek, volt hallgatók érzik fontosnak, hogy beszámoljanak kapcsolataikról a Szegedi Tudományegyetemmel. Ezek közös kutatás-fejlesztési projektek, a hallgatók számára nyújtott képzési formák, gyakorlati helyek, mentorálási tevékenységek, és az, hány olyan dolgozót foglalkoztatnak, akik az SZTE-n végeztek. - Megtiszteltetés számunkra minden évben a beérkező pályázatokat olvasni, amelyek azt mutatják, érdemes a Szegedi Tudományegyetem polgárának lenni, hiszen tevékenységünk, eredményeink, kapcsolataink élethosszig tartó hatással vannak mindannyiunk számára – fogalmazott az alumni ügyekért felelős megbízott.

 

A díjazottnak az SZTE Alma Mater a www.uniszegedalumni.com honlapján, online hírleveleiben és kiadványaiban kiemelt kommunikációs lehetőséget, a 2020-as SZTE Online Karrier Napokon kiemelt megjelenési felületet biztosít, emellett a cég jogosult lesz az SZTE Alma Mater Díj 2020/21 név használatára is.

 

Ferenczy Imre, a GriffSoft Informatikai Zrt. vezérigazgatója örömét fejezte ki a díjjal kapcsolatban és az egyetemmel való együttműködés, stratégiai megállapodások fontosságát hangsúlyozta. - Nagy megtiszteltetés az SZTE Alma Mater presztízsdíjat átvenni. A GriffSoft szoftverfejlesztő cégként rendkívül erőteljesen támaszkodik a jövő generációjára, ezért is nagyon jó, hogy napi szinten kapcsolatban vagyunk az egyetemmel. Cégünk számára egyértelmű, hogy a Szegedi Tudományegyetemmel való együttműködés nagyon gyümölcsöző, win-win szituációt teremt a vállalat és az SZTE életében. A jövőbeli célunk, hogy az egyetemmel az eddigiek során kiépített sokoldalú együttműködést szorosabbá tegyük, további területekre kiterjesszük és magasabb partneri szintre emeljük. A GriffSoft és a Szegedi Tudományegyetem stratégiai szövetségének kialakítása kiemelten fontos szerepet kap a cég víziói között – mondta a vezérigazgató.


GRIFFSOFT INFORMATIKAI ZRT.

A GriffSoft Informatikai Zrt. több mint 30 éves eredményes szakmai múlttal rendelkező magyar ügyviteli szoftverfejlesztő és informatikai részvénytársaság. Küldtetésüknek tekintik, hogy személyre szabott szolgáltatásaikkal, egyedi fejlesztéseikkel megkönnyítsék ügyfeleik életét, mindennapi folyamatait. A társaság jogelődjét, a Griff Kft-t 1989-ben alakította több szakember, akik komoly gyakorlati tapasztalattal kezdték el a Forrás PC ügyviteli rendszer fejlesztését. A Forrás PC ügyviteli rendszert a 90-es évek elején kezdte el országos szinten értékesíteni és bevezetni a Griff Kft. A számos installáció után a Forrás PC rendszer az egyik legsikeresebb ügyviteli rendszer lett a magyar vállalkozások és költségvetési intézmények körében. A társaság a 90-es évek közepén kezdte el fejleszteni a Forrás-SQL integrált ügyviteli rendszert a piacon megjelenő technológiai újításoknak megfelelően, melyet több mint 900 cég illetve költségvetési/közigazgatási intézmény használja a könyvelési, pénzügyi, gazdálkodási, logisztikai, termelési és egyéb feladatainak kezelésére. A GriffSoft Zrt. a vezető hazai ügyviteli szoftverfejlesztő cégek közül a legdinamikusabban fejlődő társaság, munkatársainak száma 2018-ra meghaladta a 160 főt, három városban jelen vannak: Szegeden, Budapesten és Székesfehérvárott.


Az eddigi díjazottak:

2006: Siemens

2007: 3C Szeged Kft.

2008: GE Hungary Zrt. Healthcare K+F divízió

2009: a Sanofi Aventis magyar tagvállalata, a Chinoin Gyógyszer- és Vegyészeti Termékek Gyára Zrt.

2010: iKron cégcsoport

2011: CAS Software Kft.

2012: ContiTech Rubber Industrial Kft.

2013: Bonafarm Csoport - Pick Szeged Zrt. és Sole Mizo Zrt.

2014: Morgan Stanley Magyaroszág Elemző Kft.

2015: Mol Group

2016: Givaudan Hungary Kft.

2017: Monguz Információ Technológiai Kft.

2018. NNG Szoftverfejlesztő és Kereskedelmi Kft-

2019. EPAM Systems Kft.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek

Készítő