SZTEhírek

Kiemelt hírek

SZTEPontOtt2024-1182

2024. július 25.

Mintegy 3000 fiatal várta bulihangulatban szerda este nyolckor az SZTE Pont Ott Partijának Dugonics téri óriáskivetítőjén megjelenő ponthatárokat. Az öröm felszabadult percei után másfél órás Carson Coma-koncert következett. Alighanem az ország pontváró helyszínei közül az SZTE új hallgatóit köszöntötte legjobb buli.

felveteli_gratulalunk_SZTE

2024. július 24.

A tavalyi, kiemelkedő eredmények után ismét magas a hallgatói létszám a 2024-es központi felvételi eljárásban – 6848 hallgatót vett fel az intézmény. A soron következő pótfelvételi, a szakirányú képzések és a külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően több mint 9000 új diák kezdheti meg tanulmányait 2024 szeptemberében az SZTE-n.

PontOtt_Parti_S-5054

2024. július 10.

Holnap újból eljön a nyár egyik legnagyobb izgalommal várt eseménye: a Pont Ott Parti. Ünnepelj velünk július 24-én a Dugonics téren, az SZTE Rektori Hivatala előtt!

KJA-Vonzo_kepzeseket_inditana_bovitene_a_vallalati_kapcsolatokat_az_SZTE_Mernoki_Kar_uj_dekanja

2024. július 23.

2024. július 1-jével új vezetés került a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának élére. A széles műszaki és agrárképzést kínáló karon immáron Prof. Dr. Sárosi József egyetemi tanár a dékán.

cc

2024. július 23.

Az SZTE hallgatók számára is elérhetővé vált a Coursera Coach. Akár egy fáradhatatlan és mindig rendelkezésre álló oktató, akitől tanulás és a kurzus közben is bármikor és bármennyit lehet kérdezni, olyan a Coursera Coach, a mesterséges intelligencia alapú, interaktív asszisztens.

Az_SZTE_frissdiplomasa_bekerult_az_Europai_Urugynokseg_ESA_kulonleges_programjaba_01

2024. július 22.

Antal Levente 1 hónapot tölthet el Belgiumban a „CubeSat Summer School” program keretein belül, ahol az ESA munkatársai és külső szakértők előadások és gyakorlati tevékenységek sorát tartják majd meg a több mint 20 országból érkező egyetemisták elit csoportjának.

QS_World_University_Rankings_Europe_2025_SZTE

2024. július 11.

A Szegedi Tudományegyetem tizennégy helyet javított a QS legkiválóbb európai egyetemeket vizsgáló rangsorán. A 2024. július 10-én publikált listán Európában a 228. lett az SZTE, a kelet-európai régiós listán a 11. helyen végzett. A hazai mezőnyben a három legjobb magyarországi intézmény között szerepel a szegedi egyetem.