SZTEhírek

Fedezd fel!

|<(1) <(2) 3 4 5
2015. október 22.

A szegedi beruházás, az ELI-ALPS kutatóközpont átadó ünnepsége 2016-ban esedékes, de 2015-ben is főszereplője több országos és regionális programnak. Legutóbb a Fény éve SZTE JGYPK által szervezett rendezvénysorozatán és a XX: Őszi Kulturális Fesztiválon került középpontba a szuperlézer. Ez a jövő. De a múlt is felvillant Eötvös Loránd 126 évvel ezelőtti előadásának hasonmás kiadásával.

2015. július 12.

A név kötelez. A Szegedi Tudományegyetem professzora, Boldogkői Zsolt szabadon választható kurzusokat hirdet, könyveket ír, 2013 óta pedig több mint kétszáz tudománynépszerűsítő cikk szerzője, miközben az áltudomány elleni föllépésként médianyilatkozatra és filmszerepre vállalkozik, petíciót köröztet a neten és aktív a közösségi oldalakon. Miért? Mert azt gondolja: „Egy racionális alapon működő társadalom működőképesebb, mert boldogabb emberekből áll.”

2015. július 01.

Olyan neves kutatókkal együttműködve végez múmiakutatásokat az SZTE TTIK Embertani Tanszék csoportja, mint Albert Zink, Ötzi és Tutanhamon kutatója, illetve Olivier Dutour francia orvos-antropológus professzor. Az emberi csontok és múmiák kutatásáról Pálfi Györgyöt, az SZTE Embertani Tanszék vezetőjét kérdeztük.

2015. június 18.

Mi köze van egymáshoz a járványoknak és a matematikának? A világ legnagyobb alkalmazott matematikai társulata, a SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics), valamint a Science Daily portál vezető hírei között számolt be szegedi matematikusok frissen publikált munkájáról.

2015. március 04.

Az utóbbi évtizedekben az egyetemi füvészkertek tevékenysége jelentősen bővült, a gyűjteménykezelés, a biológiai sokféleség bemutatása és megőrzése, az ismeretterjesztés mellett az oktatást és kutatást is szolgálja. A botanikus kert igazgatóját, Németh Anikót a kertben zajló tudományos kutatómunkáról kérdeztük.

2015. március 04.

A „sikeres fiatal kutatók elvándorlásának visszaszorítása, a tehetség-utánpótlás biztosítása, a fiatal kutatók előrelépési lehetőségeinek bővítése, illetve az akadémiai kutatóintézet-hálózat és az egyetemek versenyképességének növelése” a célja a Magyar Tudományos Akadémia Lendület pályázatainak. Az MTA kiválósági programjának nyertesei közül a legutóbbi „lendületest”, Hegyi Péter professzort kérdeztük céljairól.

2015. március 04.

A Szegedi Tudományegyetem kutatási tevékenységének bemutatását segíti elő az SZTE Tudástérkép, amely egy központi felületen mutatja be az egyetem kutatócsoportjainak tevékenységét. A munkát a Kutatás-Fejlesztési és Innovációs Igazgatóság koordinálja.

|<(1) <(2) 3 4 5