SZTEhírek

A_Szegedi_Tudomanyegyetemre_latogatott_a_kanadai_gazdasagi_attase

A Szegedi Tudományegyetemre látogatott a kanadai gazdasági attasé

2023. január 24.

Kanada budapesti nagykövetségéről Francis Uy kereskedelmi attasé, Hornok Zsófia kereskedelmi asszisztens és Kovács-Mátyus Zsuzsanna kereskedelmi tanácsos tett látogatást 2023. január 19-én a Szegedi Tudományegyetemen.

A budapesti kanadai nagykövetségről érkezett vendégeket Dr. Bene Tamás, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság igazgatója, valamint Gera Judit, az American Corner Szeged vezetője fogadta.

Dr._Bene_Tamas_az_SZTE_Nemzetkozi_es_Kozkapcsolati_Igazgatosag_igazgatoja

Dr. Bene Tamás, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság igazgatója Fotó: Kovács-Jerney Ádám

A találkozó célja a kanadai-magyar kapcsolatok élénkítése és az új együttműködési lehetőségek feltérképezése volt. A megbeszélés során közösen kiemelték, hogy a Szegedi Tudományegyetem előkelő helyet foglal el az eddig megvalósult együttműködések kapcsán, különös tekintettel a tavaly a Manitoba Egyetemmel közösen megrendezett „Magyar kultúra és magyar, mint idegen nyelv” nyári egyetemre.

A_Szegedi_Tudomanyegyetemre_latogatott_a_kanadai_gazdasagi_attase
Képgaléria a találkozóról Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Francis Uy és Dr. Bene Tamás kifejezte, hogy a jövőben szeretnének minél tartalmasabb együttműködést kialakítani a két ország között.

SZTEinfo

Borítókép: A Szegedi Tudományegyetemre látogatott a kanadai gazdasági attasé Fotó: Kovács-Jerney Ádám