SZTEhírek

IMG_0002

Prof. Dr. Lengyel Csaba: az oltást felvevő Varró Vince professzor mindannyiunknak példát mutatott!

2021. március 25.

Prof. Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke, a Belgyógyászati Klinika igazgatója videónkban méltatta egykori mesterét, a hazai és nemzetközi hírű dr. Varró Vince professzort, aki 100. életévébe lépve felvette a COVID-19 fertőzés elleni védőoltást.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke, a Belgyógyászati Klinika igazgatója, Prof. Dr. Lengyel Csaba egykori mestere, Prof. Dr. Varró Vince kutatói, oktatói és gyógyító munkásságát méltatva hívta fel a figyelmet az oltakozás fontosságára. Videónkból kiderül, hogy az intézet egykori vezetője által kinevelt orvos generációk alapvetően határozták és határozzák meg ma is a Belgyógyászati Klinika működését. Dr. Lengyel Csaba professzor nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy 2018-ban átvehette a klinika irányítását, amelyet azóta folytathat. Kiemelte: „Azzal, hogy Varró Vince professzor életének 100. évében beadatta magának a koronavírus elleni védőoltást, mindannyiunk számára kiváló példát mutatott.”

Videónk az alábbi linken érhető el: