SZTEhírek

Este 8-ig végeznek az I. sz. rendelőben mintavételt a Szegedi Tudományegyetem munkatársai

2020. május 15.

Ma este 8 óráig várják az I. sz. rendelőben mintavételre azokat, akik előzetesen levélben, illetve telefonon értesítést kaptak az országos koronavírus-szűrővizsgálatban való részvételre. Május 16-án, szombaton két autó járja a várost, és gyűjti a mintákat azoktól, akik – egészségi állapotuk miatt – nem tudták felkeresni a szegedi mintavételi pontokat.

Az országos tesztelésen a KSH statisztikusai segítségével kiválasztott 17 778 fő meghívásos alapon vesz részt, 14 év felett minden korosztályból. A minták 16,4 százalékát a Szegedi Tudományegyetem munkatársai gyűjtik be a régióból, vagyis Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád és Bács-Kiskun megyékből. A május elsején indult 14 napos szűréssorozatban a Szegedi Tudományegyetemről 15 munkacsoport vesz részt, köztük orvosok, ápolók, asszisztensek és rezidensek. A vizsgálatsorozat célja, hogy pontos képet kapjanak a járvány kiterjedéséről és az új típusú koronavírussal fertőzöttek és átfertőzöttek valós számáról.

Korábban írtuk:

Folyamatosan veszik a mintákat a Szegedi Tudományegyetem munkatársai

Holnaptól a szegedi 2. sz. Rendelőintézetben végeznek mintavételt a Szegedi Tudományegyetem munkatársai

Vasárnap a Dugonics téren végeznek mintavételt a Szegedi Tudományegyetem munkatársai

A minta útja

Megkezdődtek a mintavételek

Mintegy 3000 koronavírus tesztet végez az SZTE az országos szűrővizsgálat részeként