Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ áprilisban is várja programjaira az SZTE diákjait, oktatói számára pedig workshopot rendez.
Április 1-jén rendhagyó pszichoedukációs csoportfoglalkozást tart az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ 18 órától, melynek témája a humor és a pozitív pszichológia lesz. Miért fontos a humor a stresszkezelésben? Hogyan találjuk meg jókedvünket a nehéz időszakokban? A humor mint elhárító mechanizmus? Mikor és hogyan lehet káros a humor? Többek között ezeket a témákat járják majd körbe a résztvevők interaktív beszélgetéssel és gyakorlatokkal. A foglalkozásra itt lehet regisztrálni.
Az SZTE hallgatói április 10-én művészeti foglalkozáson töltődhetnek, és ismerhetik meg magukat jobban. A 16 órakor kezdődő eseményre itt regisztrálhatnak az érdeklődők.
Az áprilisi TANULÁS-MÓD-SZER-TÁR online tanulásklub fő témája a balkezesség, rejtett balkezesség és a diszgráfia. A tanulási kihívások gyakran kapcsolódnak ugyanis a kezesség kérdésköréhez. A programot Marunák Mária vezeti, és szó lesz a balkezes rajzokról és írásképről, a balkezesség, rejtetett balkezesség tanulási kompetenciákkal való összefüggéséről, illetve a tanulási kompetenciák fejlesztési lehetőségeiről – minden életszakaszban. Az online tanulásklub Zoomon fog zajlani április 30-án, 17 órától.
Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ Sansz Irodája két workshopot is fog tartani tavasszal a szegedi bölcsészkar oktatóinak. A fókuszban az oktatók és a hallgatók együttműködése fog állni – elsősorban a speciális képzési igényű hallgatók (SKI) sajátosságaihoz igazodóan, de a többségi hallgatók kríziseinek, nehézségeinek felismerésére is érzékenyítve a résztvevőket. A program célja, hogy a résztvevő oktatók saját élményre építő interaktív workshop keretében olyan motivációt és cselekvőképességet erősítő fókuszokkal és kommunikációs eszközökkel kísérletezzenek, amelyek a hallgatóik eredményességének növekedését segítik, illetve az oktatók és hallgatók közötti együttműködést, kapcsolatot is erősítik.
SZTE Infó