Bezár

SZTEhírek

MEFP_kurzus_plakat_2025

Tanulj az ENSZ fenntartható fejlődési céljairól! – Idén is indul a „Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe” online kurzus

Tanulj az ENSZ fenntartható fejlődési céljairól! – Idén is indul a „Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe” online kurzus

2025. február 10.
2 perc

A Szegedi Tudományegyetemen a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform partnerintézményeivel közösen hívta életre a „Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe” online kurzust. A tavalyi sikerre tekintettel a kurzus idén tavasszal is elindul.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A 14 magyar partneregyetem együttműködésében kialakított fenntarthatósági kurzus a gazdaság, a társadalmi élet és a fizikai környezet közötti kölcsönhatásokat, az emberi tevékenységek bolygónk környezetére gyakorolt hatásait, a fenntartható fejlődési célok elérésének gyakorlatait vizsgálja. A félév során a hallgatók megismerhetik az Egyesült Nemzetek Szervezete 2030-ig szóló fenntartható fejlődési menetrendjéhez tartozó 17 fenntartható fejlődési célt, amelyek jobb jövőt kínálnak bolygónk egészének és emberek milliárdjainak világszerte.

A célok cselekvésre hívják fel mind a fejlődő, mind a fejlett országokat a jólét előmozdítása és a bolygó védelme érdekében. A célok azon felismerésre alapulnak, hogy a szegénység felszámolásához olyan stratégiákra van szükség, amelyek elősegítik a gazdasági növekedést, mindemellett az oktatáshoz, az egészséghez, a szociális védelemhez és a munkalehetőségekhez hasonló számos társadalmi problémával foglalkoznak úgy, hogy a klímaváltozás ellen egyaránt fellépnek, és előmozdítják a környezetvédelmet.

A Magyarországon egyedülálló online kurzusnak tavaly közel 700 hallgatója volt, oktatói hazai egyetemekről érkezett szakemberek, akik a Fenntartható Fejlődési Célok különböző aspektusait elemzik. Az SZTE-ről közreműködő oktatók: Dr. Gulyás Ágnes, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Természet- és Környezetföldrajz Tanszékének egyetemi adjunktusa („A zöldfelület és a természetalapú megoldások jelentősége, szerepe a klímaváltozás mérséklésében és az adaptációban”), valamint Dr. Nagy Gyula, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Társadalomföldrajz Tanszékének egyetemi adjunktusa („Egyenlőtlenségek és minőség a felsőoktatásban”). A kurzust a szegedi egyetemen koordinálja: Dr. Mátyás Dénes, az SZTE Stratégiai és Fejlesztési Főigazgatóság, Stratégiai Menedzsment Igazgatóság fenntarthatóságért felelős igazgatóhelyettese, az SZTE IKIKK Harmadik Missziós Fejlesztések Klaszter „Zöld SZTE” Fejlesztési Program vezetője.

A Neptunban megtalálható 2 kredites szabadon választható online kurzust az SZTE mind a 12 karának hallgatói felvehetik.

A tárgytematika ide kattintva elérhető.

 

Partneregyetemek:


Budapesti Corvinus Egyetem

Budapesti Metropolitan Egyetem

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

Miskolci Egyetem

Neumann János Egyetem

Nyíregyházi Egyetem

Pannon Egyetem

Pécsi Tudományegyetem

Semmelweis Egyetem

Soproni Egyetem

Széchenyi István Egyetem

Szegedi Tudományegyetem


 

SZTEinfo


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek