A Szegedi Tudományegyetemen közös megnyitó ünnepséggel kezdődött el a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Humántudományi és Biológia Szekciójának előadássorozata. A 70. évfordulóját ünneplő OTDK történetében eddig mintegy 80 ezer hallgatói előadás hangzott el és ezek az egykori hallgatók ma a magyar értelmiségi háló tagjai – mondta Prof. Dr. Weiszburg Tamás, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöke. A megnyitón Dr. Kasza Péter egyetemi tanár, az SZTE BTK Klasszika-filológia és Neolatin Tanszékének vezetője, valamint Dr. Gácser Attila egyetemi tanár, az SZTE TTIK Biológiai Intézet vezetője tartott a társszekció hallgatói számára is érdekes előadást. A konferencia munkáját a két szekció ügyvezetője, Prof. Dr. Szilágyi Zsófia irodalomtörténész egyetemi tanár (SZTE BTK) és Prof. Dr. Fehér Attila növénybiológus egyetemi tanár (SZTE TTIK) nyitotta meg.
„Hitben alázatosság, alázatosságban tudás, tudásban erő, erőben akarás, akarásban tettek, tettekben élet” – olvasható mától Prof. Dr. Dávid Lajos jelmondata a Dóm téri Nemzeti Emlékcsarnok falán. A kiváló tudós, a szegedi Egyetemi Gyógyszertár és Gyógyszerészeti Intézet megalapítója, az egyetemi gyógyszerészoktatás elindítója, egykori orvoskari dékán emléktábláját április 15-én, kedden avatták fel a Szegedi Tudományegyetem, a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság és a Magyar Gyógyszerészi Kamara szervezésében. Az ünnepélyes eseményen részt vett Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter, Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora, Dr. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye püspöke, valamint a Dávid család képviselői.
Csakis komplex, multidiszciplináris és komoly társadalmi bevonódást elérő programokkal lehet megvalósítani azt, amit fenntartható fejlődésnek nevez az ENSZ klímavédelmi dokumentuma. A témáról a Szegedi Tudományegyetem rendezte meg az UI GreenMetric „zöld” egyetemi hálózattal közösen az idei International Student Leaders Meeting on Sustainability (ISLMS 2025) nemzetközi hallgatói találkozót.