SZTEhírek

pexels-pixabay-260973

30 éves az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ – Jubileumi konferencia

2024. október 07.

2024. november 7-én tartja ünnepi konferenciáját a Szegedi Tudományegyetem 30 éves Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központja.

A konferencia célja, hogy visszatekintsenek a központ elmúlt három évtizedes munkásságára, bemutassák a jövő kihívásait, valamint összekapcsolják azokat a szakmai partnereket és tanácsadókat, akik támogatják a hallgatókat a mentális egészségük, tanulmányi sikereik és életvezetésük megerősítésében.

A konferencia során neves előadók osztják meg tapasztalataikat a felsőoktatásban tanuló fiatalok mentális jóllétéről, tanulási stratégiáiról és életvezetési kihívásairól. Olyan izgalmas témákat vitatnak meg, mint a hallgatók mentális egészsége, a tanácsadói szolgáltatások jelentősége, a speciális képzési igényű fiatalok támogatása, valamint a kortárssegítők szerepe az egyetemi közösségekben.

EETK_plakat_konferencia_v

- Megnyitó: Prof. Dr. Gellén Klára, SZTE oktatási rektorhelyettes

- Előadások: Szenes Márta (EÉTK szakmai vezető), Karner Orsolya (ELTE PPK), Farkas Attila (SZTE EÉTK tanácsadó), Nagy Katalin (SZTE EÉTK esélyegyenlőségi referens), Marunák Mária (tanulásmódszertani szaktanácsadó), Sebő Tamás (tanácsadó szakpszichológus)

- Műhelymunkák: Civilszervezetek kapcsolódása, kortárssegítői szerepek, online tanácsadás jellemzői

- Záró esemény: Kaleidoszkóp-Improvizációs színház

Miért érdemes csatlakozni?

Ez a nap kivételes lehetőséget nyújt a szakmai tapasztalatcserére, valamint arra, hogy mélyebben megismerje, hogyan támogatják a tanácsadók és partnerek a hallgatók személyes és tanulmányi fejlődését. A konferencia végén pedig a Diákcentrum Universitas korábbi önkénteseinek improvizációs színháza várja a résztvevőket.

Részvétel és regisztráció

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges. Jelentkezzen most, hogy biztosítsa helyét az eseményen!

Időpont: 2024. november 7.

Helyszín: Szeged, Szent-Györgyi Albert Agóra – Informatórium

Regisztráció: https://forms.gle/Ez8tbkaYve8oyruJ7

Ne hagyja ki ezt a kivételes eseményt!

Borítókép: pexels.com