SZTEhírek

KJA-1633

Ments életeket! - A 25. SZTE Véradásra várják a segítő szándékú egyetemi polgárokat

2024. március 06.

A rendkívül sikeres SZTE véradások sorozata folytatódik. A tavasz eljövetelével ismét segíteni hívják az egyetemi polgárokat: 2024. március 12-én 9.00-16.00 óra között szeretettel várnak minden tapasztalt és új véradót a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A szervezők célja, hogy legalább 300 életet megmenthessenek a véradók segítségével. Cikkünkből kiderül, miért éri meg triplán is vért adni.

Vért adni igazi önzetlen jócselekedet, amely örömet okoz annak is, aki ad, aki pedig kapja, annak lehet, hogy az életét menti meg.

KJA-1607

A következő SZTE véradáson - amely már a 25. - a szokásos juttatásokkal kedveskednek a véradóknak:

• Prime Mobil 2000 Ft-os kupon,
  • 1000 Ft étkezési utalvány,
  • szénsavas vagy -mentes víz és ostyaszelet,
  • kedvezményes belépő a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdőbe.

Minden 18 és 60 év közötti egészséges ember adhat vért, akinek a testsúlya 50 és 140 kilogramm közötti, illetve legutolsó tetoválását vagy testékszerét a véradás időpontja előtt legalább fél évvel készíttette. Véradás előtt minden donort megvizsgál egy orvos.

KJA-1614

A rendezvényre lehet időpontot foglalni, de természetesen a foglalás nélküli véradókat is szeretettel várják.

Időpontfoglalás: https://www.ovsz.hu/idopontfoglalas?ssid=0BlqJNvzxwbv_FbFwMq4P.w--

Fotó: Kovács-Jerney Ádám