SZTEhírek

Csutortok_delutani_kis_furdo_S-24

Pukkantak a pezsgők, csobbantak a frissen végzett orvosok Szegeden

2024. május 30.

Az idén is belemerészkedtek a Dugonics téri szökőkútba az SZTE leállamvizsgázott medikusai, így ünnepelték, hogy diplomát szereztek, és levezették az utóbbi időszakban felgyülemlett feszültséget.

Régi hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetemen frissen végzett orvosok, fogorvosok egy közös csobbanással ünneplik meg a Dugonics téri szökőkútban, hogy sikeresen államvizsgáztak. Így történt ez 2024. május 30-án is az SZTE Rektori Épület előtt. Magasra szálltak a pezsgős üvegek dugói, a fiatal orvosok remek hangulatban, énekelve, sikítozva, népes közönség előtt locsolták egymást pezsgővel és a szökőkút vizével. Az időjárásra sem panaszkodhattak, 28 fok és szikrázó napsütés volt Szegeden csütörtök délután.

allamvizsgaSZAOKszokokut_furdes
2024-ben sem szakadt meg a hagyomány: szökőkútba ugrottak államvizsgájuk után a medikusok. GALÉRIA: Sahin-Tóth István

Összesen 148 magyar és 110 külföldi orvostanhallgató államvizsgázott az elmúlt napokban, a szóbeli vizsgákat május 29-30-án tartották – ezeknek a végére időzítették a belvárosi fürdőzést. A diplomájukat egy hónap múlva vehetik át az ifjú medikusok.

Fotó: Sahin-Tóth István