SZTEhírek

KJA-Nemzetközi konferenciát rendeztek az SZTE Mérnöki Karon

Nemzetközi konferenciát rendeztek az SZTE Mérnöki Karon

2024. június 27.

2024. május 31-én rendezték meg a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának International Conference on Science, Technology, Engineering and Economy címet viselő nemzetközi konferenciáját.

Az SZTE Mérnöki Kar a tudományos eredmények bemutatására, kutatási hálók, kapcsolatok, előadói készség fejlesztésére is igyekszik hangsúlyt fektetni. Ennek szellemében tartották meg a 2024-es Nemzetközi Tudományos, Technológiai, Mérnöki és Gazdasági Konferenciát is a kar Mars téri főépületében, amely közel 150 résztvevővel zajlott.

International Conference on Science, Technology, Engineering and Economy címet viselő konferenci közelé 150 résztvevővel zajlott Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Az eseményt Prof. Dr. László Zsuzsanna, a Mérnöki Kar tudományos dékánhelyettese nyitotta meg, majd Prof. Dr. Sárosi József, a Mérnöki Kar stratégiai és fejlesztési dékánhelyettese köszöntötte a vendégeket. Ezt követően Prof. Dr. Tamás Péter „A logisztikai oktatás és kutatás fejlesztési irányai” és Prof. Dr. Mesterházy Ákos „Az élelmiszerbiztonság és az alkalmazkodóképesség javítása kulcsfontosságú 12 milliárd ember ellátásának” címet viselő plenáris előadások következtek.

International_Conference_on_Science_Technology_Engineering_and_Economy_cimet_viselo_konferenciarol_keszult_kepgaleria_a_kepre_kattintva_erheto_el

International Conference on Science, Technology, Engineering and Economy címet viselő konferenciáról készült képgaléria a képre kattintva érhető el Fotók: Kovács-Jerney Ádám

A mérnöki tudományok megosztása 5 különböző szekcióban, 6 helyszínen zajlott. Az esemény résztvevői bio- és környezetmérnöki, gazdasági menedzsment és logisztika, élelmiszertudomány, élelmiszerbiztonság és technológia, intelligens rendszerek és logisztika, valamint gépészet, anyagtudományok és energetika témaköreiben hallhattak tudományos előadásokat. Ugyanezen tudományterületeket érintve poszterek kiállítására is lehetőség nyílt a Mérnöki Kar tornatermében.

A tudásmegosztó esemény több mint 50 előadóval és közel 70 db kiállított poszterrel zajlott. A konferencián a Tetovo-i Egyetem észak-macedóniai, élelmiszeripari hallgatói és oktatói is részt vettek a CEEPUS (SK-1018) nemzetközi mobilitási programnak köszönhetően.

Újvári Gréta

Fotók: Kovács-Jerney Ádám